Ako vychovať holuby

Autor: Lucia Škodová | 15.6.2016 o 6:00 | (upravené 15.6.2016 o 20:15) Karma článku: 3,47 | Prečítané:  407x

Na všemocnom internete nájdete kopec návodov na výchovu holubov. Dnes sa naučíme ten najjednoduchší, aký existuje.

1. Atmosféra

Poskytneme mamine holubici a ocinovi holubovi priestor na trochu romantiky. Napríklad tak, že na pár dní odídeme, a tie okrídlené potkany sa zatiaľ nasáčkujú na náš balkón!

Všetci dobre vieme, že väčšina vtákov používa na rozmnožovanie kloaku, ktorá nie je vizuálne zaujímavá, preto jej obrázok nebudem prikladať.

Naproti tomu taký chobotničiak Argonaut (nemýliť si s Aragornom) má chapadlo, ktoré sa mu po kine a romantickej večeri odtrhne a pláva za samičkou chobotničkou. K tomu vám obrázok nakreslím.

2. Odstup

Romantika sa vydarila a v hniezde sme našli biele vajcia holubov.

Čo s nimi?

Spravíme si praženicu. Robím si srandu. Použijeme známu stratégiu "pasivný superdohľad." Učí sa na manažérskych kurzoch, ale verím, že sa ju dokážete naučiť! Chce to veľa tréningu, potu a sebazapierania, pretože si to vyžaduje ničnerobenie. To, že to robíte dobre, zistíte tak, že sa nedotknete vajec a budete ich len z diaľky pozorovať.

Prikladám fotky takého pozorovania.

3. Čakanie je pekná nuda

Ubehlo pár týždňov, odkedy sa prebojovali z vajíčok na tento svet. Koľko potrvá, kým odletia z hniezda? Ja vám to poviem. Dlho! Veľmi dlho!

Každým dňom má vo vašom dome započať rekonštrukcia balkónov, už vidíte, ako sa ťahá lešenie k oblohe, a tie malé napodobeniny vtákov si len tak hopkajú po balkóne. Plán B je zobrať ich dovnútra.

Potom sa jedného dňa vrátite domov a holubov nikde. Opatrne jedným okom nazriete pod balkón, či sa nerozpleskli na betóne. Víťazstvo, odleteli! Párkrát ešte zaletia na návštevu, ale preventívne všetky novo nanosené konáre na hniezdo zahadzujeme.

Záver

Týmto sa chcem poďakovať skvelým rodičom tých dvoch špatúchov, ktorých sme mali na balkóne. Vzorne za nimi každý deň leteli a kŕmili ich. Dúfam, že sa už neuvidíme!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Slobodné a rozvedené matky sú moderné vdovy, tvrdia Kotlebovci

Kotlebovci cielia na zraniteľné skupiny s najväčšími finančnými problémami.


Už ste čítali?